Хартс победи Селтик и е на финал за Купата (видео)

18:35
Хартс спечели с 2:1 срещу Селтик и се класира за финала в турнира за купата на Футболната асоциация на Шотландия.

Пред близо 37 хиляди зрители на стадион "Хемпдън Парк" гол в добавеното време от дузпа на резервата Крейг Бийти осигури драматичния успех в полза на "виненочервените". Секунди преди това топката се удари в ръката на Джо Ледли, който спря непозволено удар на Мариус Залиукас и главният съдия Юън Норис отсъди най-тежкото наказание във футбола.

В началото на втората част на полуфиналния двубой Руди Скацел откри резултата в полза на столичани, завършвайки бърза контраатака. В 87-ата минута Гари Хупър изравни с глава за тима от Глазгоу след съмнително положение за засада. Селтик, шампион на страната за 2012-а година, загуби с 0:1 от Килмарнък на финала за купата на Лигата в последната си поява на "Хемпдън Парк".

Мениджърът на "зелено-белите" Нийл Ленън имаше множество претенции към съдийството след края на двубоя и дори навлезе на терена, за да говори с арбитрите на срещата. На финала в турнира за купата на Футболната асоциация Хартс ще се изправи срещу своя голям съперник от Единбург - Хибърниън. Вчера "зелените" спечелиха драматично с 2:1 срещу Абърдийн.