Генков с хеттрик при победа с 3:2

19:19
Цветан Генков вкара всичките три гола за победата на Висла Краков с 3:2 над ЛКС Лодз в среща от 26-ия кръг на полското първенство по футбол.

Българският нападател даде аванс на Висла в деветата минута, а след половин час игра вкара втория си гол, като двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 2:0.

Генков оформи своя хеттрик, който е първи за него по време на престоя му във Висла, в 55-та минута, а този гол се оказа победен. Гостите от Лодз стигнаха до две попадения в следващите 12 минути чрез Марек Ганчарчик и Рафал Куява, но Висла удържа финалния натиск и спечели мача с 3:2.

Победата изкачи Висла на седмо място във временното класиране и отборът от Краков вече е на 11 точки от лидера Легия Варшава, който е с мач по-малко. ЛСК Лодз е предпоследен с две точки зад първия над чертата.