Борусия срази Шалке, Бала с нова загуба

19:00
Борусия Дортмунд остана само на една победа от защита на титлата си в Бундеслигата, след като надигра трудно с 2:1 като гост тима на Шалке.

Джеферсън Фарфан изведе "кралскосините" напред в резултата още в 9-ата минута, но на почивката тимовете се оттеглиха при равенство 1:1 след попадение на Лукаш Пишчек в 17-ата минута. Себастиан Кел пък отбеляза изключително важния гол за 2:1 в 63-ата минута. Така Дортмунд дръпна с 9 точки на втория Байерн, който излиза по-късно днес срещу Майнц. Момчетата на Юрген Клоп имат нужда от само още една победа, за да защитят титлата си, докато баварците нямат право на повече грешки, тъй като до края на сезона остават едва три кръга.

Кайзерслаутерн на българския треньор Красимир Балъков обаче върви към сигурно участие във Втора Бундеслига, предвид загубата и в петия мач на "лаутерите" под негово ръководство. Последните в Бундеслигата този път паднаха у дома от Нюрнберг с 0:2 след попадения на Дидави и Пекхарт. Така Бала и компания имат само илюзорни математически шансове за мястото, даващо право на плейоф за оставане в елитната група.

Ето и всички резултати в Германия от днес: Байер Леверкузен - Херта Берлин 3:3, Хамбургер - Хановер 1:0, Волфсбург - Аугсбург 1:2.