09:54
Фламенго
отпадна от копа
Либертадорес
Бразилският футболен клуб Фламенго, със звездата Роналдиньо в състава си, беше елиминиран от копа Либертадорес, след като се наложи с над 3:0 Ланус, но победа на Емелек обезмисли целия мач.

Защитникът Хосе Кинонес вкара за Емелек в добавеното време при победата с 3:2 над Олимпия, с което еквадорците и Ланус продължиха към осминафиналите от втора група. Аржентинците останаха на първо място с десет точки, Емелек е втори с девет, а Фламенго е на третата позиция с актив от осем точки. Последен е Олимпия с точка по-малко от бразилците.

Играчите на Фламенго, които се оттеглиха от терена само три минути преди края на мача в Парагвай, знаеха само това, че Олимпия е изравнил във втората минута на добавеното време чрез Пабло Себайос. След това обаче те разбраха, че секунди по-късно Кинонес е вкарал решителния гол за Емелек.