Левски запазва аванса си в Елитната юношеска група

13:45
Левски запази аванса си от 6 точки на върха в Елитната юношеска група (родени 1993) след мачовете от 24-ия кръг. С доста от резервите и по-млади играчи сините спечелиха с 2:1
срещу аутсайдера Спортист Своге, а попадението на Ивелино Иванов в 54-ата секунда може да претендира за най-бърз в тази лига. Той се разписа след корнер при първата атака за отбора си.

След почивката при едно меле пред вратата на Спортист Жак Коен, който влезе като резерва се разписа за 2:0, а в последните пет минути гостите върнаха едно попадение.

Така Левски има 55 точки на върха, а след тях с по 49 са Литекс и Славия. Белите имат и един двубой по-малко, тъй като вече почиваха.

Черно море очаквано надигра връстниците си от Спартак Пл с 2:0 пред малцината зрители на стадиона под Аспаруховия мост. "Моряците" бяха пълни господари на терена и само през 1-ото полувреме пропуснаха дузина голови положения, като уцелиха на 3 пъти и гредите. След почивката домакините коригираха мерника си и в 58-ата мин Атанас Илиев откри резултата след асистенция на Виктор Митев. Надмощието на варненци продължи и логично в 78-ата мин плеймейкъра Бекир Расим покачи на 2:0 след комбинация с Диян Малчев.