Генков вкара два гола, но Висла отпадна драматично

10:38
Българският нападател Цветан Генков отбеляза два гола за Висла Краков, но отборът му отпадна на полуфиналите на турнира за купата на Полша след поражение с 5:6 с дузпи от гостуващия Рух Хожов.

Висла загуби първата среща с 1:3 кат гост, но на собствен терен успя да заличи пасива си също с успех с 3:1.

Генков откри резултата в 21-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение в наказателното поле срещу Ивица Илиев. Маор Меликсон удвои малко след почивката, но в 70-ата минута Павел Абот намали също от дузпа. Весла натисна и в 90-ата минута Генков засече с глава центриране от ляво на резервата Патрик Малецки за 3:1, с което изравни общия резултат от двата мача.

Така крайният победител трябваше да бъде решен с дузпи, при които Дуду Битон и Хервасио Нунес пропуснаха за домакините и Рух триумфира.