Лион се класира на финал за Купата на Франция (видео)

09:53
Лион се класира за финала на турнира за купата на Франция след победа с 4:0 като гост на третодивизионния Аячо.

Домакините се държаха достойно през първото полувреме до 38-ата минута, когато Антони Колине получи директен червен картон за грубо нарушение в гръб срещу Александър Лаказет и Аячо трябваше да доиграе срещата с човек по-малко. Гостите започнаха добре, но нямаха късмет в началото, след като удари на Ким Калстрьом от фаул и на Джими Бриан срещнаха гредите. Третодивизионният тим се поокопити и нападателят Микаел Колоредо също нацели гредата на вратата на Юго Йорис.

Малко след почивката Никола Вердие отново удари гредата на Йорис с удар от 25 метра. В 59-ата минута обаче Лаказет откри, а четвърт час по-късно Лисандро Лопес реши всичко с второ попадение. До края Клеман Грение и Батефимби Гомис направиха победата на Лион още по-убедителна.

В другия полуфинал по-късно днес третодивизионният Кевили приема елитния Рен.