Силен мач на Гара Дембеле в Бундеслигата (видео)

09:28
Бившият нападател на Левски Гара Дембеле беше в основата на победата на Фрайбург с 2:1 като гост на Херта в мач от 30-ия кръг на германското футболно първенство.

Дембеле изигра един от най-силните си мачове в Бундеслигата и беше в основата и на двете попадения за тима си. Гостите откриха резултата още в седмата минута, когато шут на малиеца се отклони от Рубан Хубник и спря в мрежата на Томас Крафт. Себастиан Фрайс удвои в средата на второто полувреме след асистенция на Дембеле. Хубник се реабилитира за автогола и намали с глава в 81-ата минута, но до края столичани не успяха да избегнат петото поражение в осем мача под ръководството на Ото Рехагел.

Херта е не предпоследното място с 27 точки. Фрайбург пък записа седем последователни срещи без загуба и се изкачи на 12-о място с 35 точки.

Кьолн остана в опасната зона след поражение с 0:4 при гостуването си на Майнц 05. Възпитаниците на Стале Солбакен спечелиха само една точка в последните си пет мача и остават на застрашителната 18-а позиция с 29 точки. Еуген Полански откри от дузпа в 19-ата минута след нарушение срещу Адам Салай в наказателното поле, а с още два бързи гола до почивката на Мохамед Зидан и Николай Мюлер домакините решиха всичко. Унгарецът Салай оформи крайното 4:0 в началото на второто полувреме.

Аугсбург загуби с 1:3 от гостуващия Щутгарт, но остана над чертата на изпадащите на 17-о място с 30 точки. Двубоят започна добре за домакините, които откриха с гол на Нандо Рафаел от дузпа в петата минута. Половин час по-късно обаче Щутгарт вече водеше с 2:1 след точни изстрели на Сердар Тасчъ и Мартин Харник. В основата и на двете попадения пък беше Тамаш Хайнал. Ведад Ибишевич реши всичко в 84-ата минута с 13-ия си гол за сезона.

szólj hozzá: Hertha - Freiburg 1:2