ЦСКА отново с 6 точки аванс след класика над Светкавица

21:51
Отборът на ЦСКА победи като домакин Светкавица Търговище в последния мач от 23-я кръг на българската "А" футболна група. Двубоят на стадион "Българска армия" в столицата приключи при резултат 3:0 за "армейците".

Така съставът на Стойчо Младенов отново има 6 точки преднина в челото на класирането на първенството, а Светкавица остава на последното 16-то място.

Срещата започна кошмарно за тима от Търговище, който още в 5-тата минута остана с човек по-малко. Тогава Станислав Костов пое топката на скорост, а вратарят Иван Георгиев излезе неразчетено и игра с топката с ръка извън наказателното поле, за което получи заслужен директен червен картон от главния съдия Георги Димитров. От последвалия пряк свободен удар пък Антон Карачанаков се разписа с поредното си прекрасно изпълнение - 1:0 за ЦСКА. В 13-та минута прекрасен пробив на Бандаловски от дясно завърши с върната топка към дузпата, но там много неточно стреля Антонио Томас. В следващите 10-тина минути играта се изравни и Светкавица организира няколко интересни атаки, но без опасност за вратата на Райс Мболи. ЦСКА бе много близо до второ попадение в 31-та минута, когато Трифонов проби по левия фланг, след това подаде към дузпата, но там непокритият Kостов стреля неточно с левия крак. След това отново Карачанаков стреля опасно от пряк свободен удар, но този път топката премина малко в страни от целта. Домакините поведоха с 2:0 в 39-та минута, когато Борис Галчев изпълни много добре пряк свободен удар, който не остави шансове на резервния вратар на гостите Тодор Тодоров за 2:0 за "червените". Две минути по-късно прекрасен пробив на Карачанаков от дясно и последвал пак към Георгиан Паун задължи румънеца да направи 3:0 на празна врата. При този резултат приключи първото полувреме на мача.

Шест минути след началото на втората част гостите можеха да отбележат попадение, когато Игнат Дамянов прехвърли технично Мболи, но топката срещна напречната греда. След това на няколко пъти "армейците" бяха близо до четвъртото си попадение, но защитата на Светкавица се справяше добре. Карачанаков вкара гол в 80-та минута след подаване на Томас, но попадението правилно бе отменено заради засада. До края на мача не се случи нищо по-интересно и ЦСКА спечели мача с класическа преднина.

Стартови състави:

ЦСКА:
Мболи, Янчев, Томас, Трифонов, Бандаловски, Костов,  Галчев, Грънчов, Паун, Крачунов, Карачанаков

Светкавица:
Георгиев, Станчев, Стоянов, Трифонов, Недялков,  Костадинов, Шоколаров, Илиев, Дамянов, Маркес, Вълев

от неделя:
Берое (Стара Загора) - Монтана - 2:0 (0:0)
голмайстори: 1:0 Давид Каядо 54, 2:0 Емил Ангелов 84

Локомотив (София) - Левски - 1:1 (1:0)
голмайстор: 1:0 Даниел Пеев 33, 1:1 Жозе Жуниор 79
червен картон: Стефан Станчев 89 (Левски)

Черноморец (Бургас) - Черно море (Варна) - 3:2 (1:0)
голмайстори: 1:0 Лоривал Асис 34, 2:0 Аатиф Шаешу 53, 2:1 Мирослав Манолов 70, 3:1 Костадин Дяков 84, 3:2 Самуел Камазола 87

от събота:
Калиакра (Каварна) - Славия - 1:2 (0:0)
голмайстори: 1:0 Джунейт Яшар 55, 1:1 Тайсуке Акиоши 87, 1:2 Даниел Златков 90
червен картон: Тайсуке Акиоши 90+3 (Славия)

Лудогорец (Разград) - Ботев (Враца) - 3:0 (1:0)
голмайстори: 1:0 Иван Стоянов 9, 2:0 Иван Стоянов 68-дузпа, 3:0 Емил Гъргоров 78
пропусната дузпа: Емил Гъргоров 14 (Лудогорец)

Литекс - Миньор (Перник) - 2:2 (0:1)
голмайстори: 0:1 Борислав Стойчев 26, 0:2 Фарес Брахими 56, 1:2 Марсело Никасио 84, 2:2 Светослав Тодоров 90+3-дузпа
червен картон: Илиян Илиев 63 (Миньор)

от петък:
Локомотив (Пловдив) - Видима-Раковски - 3:2 (2:1)
голмайстори: 1:0 Любомир Витанов 13, 2:0 Христо Спасов 22, 2:1 Тодор Георгиев 31, 3:1 Христо Златински 88-дузпа, 3:2 Кристиян Тафраджийски 90+3
червен картон: Валери Георгиев 33 (Локомотив)