Раул с два гола при класика над Хановер (видео)

19:03
Раул вкара два гола при победата на Шалке 04 с 3:0 над Хановер 96 в среща от 29-ия кръг на германското футболно първенство. Успехът утвърди миньорите на трето място в класирането, което осигурява директно място в Шампионската лига през следващия
сезон.

Испанският ветеран бе точен в 6-та минута, а две минути след началото на второто полувреме реализира и втория си гол в мача. 34-годишният Раул има 14 попадения от началото на сезона. Клаас-Ян Хунтелаар оформи крайния резултат в 63-та минута. Холандецът вкара 24-ия си гол от началото на сезона е на второ място в списъка с голмайсторите. Той изостава на един гол от Марио Гомес от Байерн (Мюнхен). Джеферсън Фарфан асистира и за трите попадения.

Шалке 04 е на трето място с 57 точки, на пет точки пред Борусия Мьонхенгладбах.

"Ние искахме трите точки. Показахме страхотен футбол. Поздравления за момчетата", каза старши треньорът на Шалке 04 Хууб Стевенс.

В Германия първите три отбора се класират директно за Шампионската лига, а четвъртият играе в квалификациите. Шампионът Борусия Дортмунд е лидер в класирането с 66 точки, пред Байерн Мюнхен с 63 точки. Хановер е на седмо място с 41 точки.

Schalke 04 3-0 Hannover 96 footyroom.com by Futbol2101