Атлетико с нова загуба като гост

15:23
Атлетико Мадрид отново бе победен като гост в Примера дивисион след поражение с 0:2 от изненадата в шампионата Леванте във Валенсия.

Момчетата на Диего Симеоне изглеждаха доста уморени, от което се възползваха домакините, които с днешната победа се изравниха по точки на третото място със съглажданите от Валенсия. "Прилепите" играят по-късно днес с Реал Мадрид на "Сантяго Бернабеу".

Бившият юноша на "Белия балет" Валдо даде преднина на Леванте в секунди след старта на мача, преди Аруна Коне да удвои девет минути по-късно. През втората част гостите останаха с десет души за втори жълт и респективно червен картон на бранителя Миранда. Атлетико е шести след поражението, на шест точки от последното място, даващо квота за Шампионската лига.

Малага - Сантандер

Начело в класирането е Реал Мадрид със 78 точки, пред Барселона със 75 точки и мач повече, Валенсия с 48 точки, Леванте с 48 точки, Малага с 47 точки, Осасуна с 43 точки и други.