Велизар Димитров играе цял мач и получава жълт картон при победа на Металург Донецк

22:32
Бившият нападател на българския национален отбор по футбол и бивш играч на ЦСКА/София/ Велизар Димитров игра през всичките 90 минути за отбора на Металург /Донецк/, който в мач от 26-тия кръг на украинското първенство победи като гост Карпати /Лвов/ с 2:0. Головете за Металург отбелязаха сръбският полузащитник Джордже Лазич в 34-та минута и защитникът и капитан на отбора Вячеслав Чечер в 50-та минута.

В 77-та минута Велизар Димитров получи жълт картон. Металург /Донецк/ е на 6-то място във временното класиране с 37 точки. В дербито на 26-тия кръг и на украинското първенство
Шахтьор /Донецк/ победи днес като домакин Динамо /Киев/ с 2:0 с голове на Тейшейра в 55-та минута и Ракицки в 86-та минута.

Така Шахтьор /Донецк/ излезе начело във временното класиране с 67 точки пред Динамо /Киев/ - също с 67 точки, но по-лоша голова разлика.