Ивелин Попов играе 66 минути при победа на Газиантеп

22:13
Ивелин Попов игра като титуляр при победата на Газиантепспор с 2:0 срещу Бурсаспор в гостуване от 34-ия кръг на турското първенство по футбол, с което неговият отбор зае място
на две точки от зоната за евротурнири.

Българският национал започна като титуляр, но напусна терена в 66-та минута при тактическа смяна с полузащитника Тургут Шахин. 11 минути по-рано Мухамет Демир откри резултата за
Газиантепспор, а Дженк Тосун оформи крайното 2:0 с попадение само седем минути преди края на мача. Трите точки изкачиха Газиантепспор на десето място и само една зад Бурсаспор и Генчлербирлиги. С още една точка напред са Сивасспор, Ескишехирспор и Истанбул ББ.

Спас Делев игра цял мач за Мерсин при загубата с 0:2 Ескишехирспор. Известните в цял свят нападатели Диоманси Камара и Родриго Тейо вкараха двата гола за домакините през първото
полувреме, с което оставиха отбора на Делев на шест точки от изпадащите. Първи под чертата е Самсунспор, а Манисаспор също има шансове за оцеляване. Сигурен изпадащ от елита е
Анкарагюджю. Под въпрос е оставането в първа лига и на Анталияспор, който загуби с 0:2 от Фенербахче. Веселин Минев игра цял мач за отбора от курортното градче, но не успя да спре попаденията на Муса Соу и Анри Биенвеню. С това Анталияспор остана на три точки над
чертата. Истанбул ББ победи с 1:0 Генчлербирлиги, а в състава на домакините започнаха бившите играчи на Литекс - Том и Дока. Те не успяха да се разпишат, но вместо тях това направи Пиер Уебо в 75-та минута.