Божинов влезе като резерва при победа на Лече срещу Рома

19:13
Валери Божинов влезе като резерва при победата на Лече с 4:2 над Рома в среща от 31-ия кръг на италианското първенство по футбол. Успехът приближи Лече на четири точки от Дженоа в генералното класиране, като двата отбора ще се борят за спасение в елита през оставащите седем кръга.

Божинов се появи в игра в 73-та минута на мястото на Луис Муриел, който вкара два гола в 22-та и 49-та минута на мача. Давид Ди Микеле отбеляза другите две попадения в полза на Лече, с което домакините поведоха с четири гола разлика едва до 56-та минута.

Рома върна два гола в последните секунди на мача, но това не помогна на "вълците" и те останаха на шесто място с точка зад Наполи. Точни бяха Боян Къркич и Ерик Ламела.

В други мачове от деня, Интер стигна до равенство 2:2 в гостуването си на Каляри, Удинезе победи Парма с 3:1, а Киево и Катания направиха голово шоу, завършило при резултат 3:2 за
отбора от Верона. По-късно днес Лацио приема Наполи, а Палермо играе срещу Ювентус.