Мицански се разписа в голов трилър

17:13
Българският нападател Илиян Мицански се разписа при равенството 3:3 на Франкфурт срещу гостуващия Санкт Паули в мач от 29-ия кръг на втора германска футболна Бундеслига.

Домакините започнаха устремно, а още в 20-ата минута Мицански направи резултата класически с шестия си гол за сезона. Самил Чиназ засече с глава центриране на Зафер Йелен от корнер, вратарят Бенедикт Пликет успя само да избие и българинът отблизо вкара за 3:0.

Решаващият момент за изхода на мача дойде в 40-ата минута, когато Бьорн Шлике от Франкфурт задържа в наказателното поле откъсналия се сам срещу вратаря Денис Наки. Главният рефер Марсел Унгер отсъди дузпа за Санкт Паули и показа червен картон на бранителя на домакините. Макс Крузе реализира от бялата точка за 2:3, а в началото на второто полувреме Фин Бартелс изравни. Мицански пропусна изгодно положение в 44-ата минута, когато с глава отблизо засече над гредата, а на почивката беше заменен от Мануел Конрад.

С равенството Франкфурт събра 30 точки и заема 14-ото място в класирането на 7 точки над зоната на изпадащите.