Валенсия разби АЗ на "Местая", чака Атлетико на 1/2-финалите в ЛЕ

23:53
Валенсия разби АЗ Алкмаар с 4:0 у дома в мача-реванш между двата тима от 1/4-финалите на Лига Европа и с общ резултат 5:2 се класира за следващия етап в турнира.

Двубоят започна с натиск на испанския тим и в 6-а минута Коща след центриране от корнер можеше да открие, но би встрани от вратата. Седем по-късно и пред Солдадо се откри чудесна възможност. Стражът на холандците обаче отрази удара му. В 15-а надмощието на Валенсия даде резултат и Рами с глава откри резултата. "Прилепите" се възползваха от стъписването в редиците на АЗ и в 17-а отново Рами покачи на 2:0. Солдадо отклони с глава към централния бранител, който бе заел чудесна позиция на далечната греда и отново прониза Естебан. В 25-а минута вратарят на домакините се намеси решително след далечен удар на Махер. Като цяло обаче Валенсия контролираше мача. В 27-а Жонас малко несериозно отигра с пета и пропусна чудесна възможност за 3:0. До края на първата част испанците бяха по-активният отбор и не дадоха почти никакви шансове на съперника. В 42-а минута Естебан спаси шут на Солдадо, а след това Жонас с глава би неточно.

"Прилепите" започнаха по-добре и второто полувреме, но Солдадо в 52-а и Алба в 54-а минута пропиляха изгодни възможности за трети гол. Две по-късно обаче мощният натиск на испанците даде резултат и Алба покачи на 3:0. Солдадо се отчете с асистенция за попадението. Валенсия продължи да доминира, а възможностите за АЗ бяха малко. В 70-а минута Мартенс стреля коварно, но вратарят на домакините внимаваше и отрази. Десет преди края на редовното време Ернандес направи разгрома на холандците пълен с прецизен удар след пас отляво.

Стартови състави:

Валенсия: Диего Алвеш, Бараган, Рами, Жорди Алба, Рикардо Коща, Матьо, Мехмет Топал, Фегхули, Коща, Жонас, Солдадо

АЗ Алкмаар: Естебан, Марселис, Верговер, Поулсен, Мойсандер, Махер, Мартенс, Елм, Холман, Алтидор, Бееренс