Васлуй и Миланов не се дадоха на лидера

12:10
Българският защитник Живко Миланов игра пълни 90 минути за Васлуй, а тимът му не се предаде пред лидера ЧФР Клуж и въпреки че игра от 15-ата минута с десет души завърши 1:1.

След този резултат Клуж остава начело в класирането с 51 точки, с 5 пред Динамо (Букурещ) и с 8 пред излезлия на 3-о място отбор на Васлуй.

Още в 15-ата минута Уго Луж от състава на Васлуй беше изгонен с директен червен картон заради нарушение пред наказателното поле. При изпълнението на фаула Рони Карлош да
Силва откри резултата. Само 8 минути по-късно домакините възстановиха равенството с гол на голмайстора на отбора Уесли Лопес да Силва, който надбяга защитник и се възползва максимално добре от паса на ветерана Лучиян Санмартен.