Ювентус заби три на Наполи и съкрати преднината на Милан (видео)

23:35
Ювентус победи Наполи с 3:0 като домакин в среща от 30-я кръг на Серия А.

Юве започна надъхано мача и още в петата минута Пирло центрира остро отляво, като целта на подаването беше Бориело, но таранът се размина с топката.

След първите десетина минути, в които домакините доминираха, Наполи изравни играта и в 13-та минута след двойно между Хамшик и Кавани, първият се озова сам срещу Буфон, заобиколи го, но словакът си беше повел твърде силно топката и тя излезе в аут.

До края на полувремето липсваха чистите голови положения, като единствено Артуро Видал бе близо до попадение, засичайки с глава топката след центриране на Пирло от фаул. Ударът на Видал премина покрай страничната греда на Де Санктис.

Маджо получи травма и бе заменен от Досена в средата на първата част. Зунига мина на десния фланг на халфовата линия, а бившият футболист на Ливърпул заигра отляво.

Второто полувреме започна по същия начин като първото. "Бианконерите" стартираха по-добре и в 48-та минута Пирло центрира от фаул и Уго Кампаняро отигра ситуацията като централен нападател, насочвайки топката в собствената си врата. Де Санктис внимаваше и спаси.

В 53-та минута след нов фаул за Юве защитата на Наполи се пропука. Топката бе центрирана по земя от Пирло към точката на дузпата, където Вучинич овладя, стреля към вратата, топката се отклони от тялото на Бонучи и влезе във вратата - 1:0 за Юве.

След това попадение Наполи упражни тотален натиск към вратата на "бианконерите", които в този двубой играеха в своите резервни розови фланелки и черни гащета.

На терена се появи Горан Пандев, който замени Инлер. Конте също направи две смени до 70-та минута на мача. Първо бе сменен Лихщайнер, който имаше жълт картон. На мястото на швейцареца се появи Касерес. После пък Марко Бориело напусна терена за сметка на Куалярела. Бившият играч на Милан бе изпратен с освирквания от феновете на Юве.

Петнадесет минути преди края на мача Артуро Видал отбеляза красив гол, удвоявайки преднината на торинци. При една контраатака Маркизио с пас по земя намери своя чилийски съотборник на границата на наказателното поле. Видал направи няколко финта в стил Кристиано Роналдо срещу Кампаняро, финтира защитника, след което с левия крак прати топката в горния ляв ъгъл на Де Санктис.

Само минута по-късно Фабио Куалярела с шут от центъра бе близо до това да забие изключителен гол, но топката мина покрай страничната греда.

В 82-та минута на терена се появи Алесандро Дел Пиеро. Първото докосване на капитана на Юве изведе Куалярела на чиста позиция в наказателното поле и "Ета Бета" с мощен удар с десния крак матира Де Санктис - 3:0. Като истински джентълмен Куалярела не показа емоции, след като отбеляза, за да не обиди тифозите на бившия си клуб.

Четири минути по-късно Зунига получи червен картон за удар с лакът в лицето на Джорджо Киелини. До края резултатът остана непроменен, Юве записа трета поредна победа и е вече само на две точки зад лидера Милан.

02.04.2012 13:20

Алекс Дел Пиеро-Императора на Торино! Имам чувството,че на този човек никога няма да му секне хъса за победа! Поздрави на всички фенове на "бианконерите",с тази игра сме оптимисти за титлата! Жалко,че през сезона допуснахме такива левашки ремита с опашкари....Е хубавото е,че в дербитата газим! Хубаво е,че Милан се издъни в Катания (със сериозна съдийска намеса),хубаво е,че росонерите играят в ШЛ (пожелавам им победа над Барса с 0:1 в 90 мин. *smile* ) и състава ни е по-свеж за заключителната част от първенството. ПОжелавам си завършване на сезона без загуба,скудето и триумфално завръщане в ШЛ.

luiz_lfc
02.04.2012 11:18

Юве игра много по добре от нас и логично взе 3-те точки....

vasunaited
02.04.2012 10:39

Дано Юве да изместят Милан,но ще е много трудно .Милан няма трудни мачове до края ,освен в 37кръг мача с Интер.Дано подценят некой отбор и Юве да се възползва по най-добрия начин !

Barcafan_77
02.04.2012 09:10

"Старата Госпожа" се завръща с гръм и трясък и ще участва най - после в Шампионска лига, пожелавам им да изместят Милан и станат шампиони !

strong4chelsea
02.04.2012 08:58

Много се радвам за Юве.Последните години Европа губеше от липсата ви в турнирите,но тази година със сигурност сте в ШЛ и дори имате реален шанс за титлата.Успех в битката с Милан,който и от вас да стане шампион,ще е заслужено ! *smile*

02.04.2012 01:32

Честито , Ювентинци! През целия мач доминирахме - резултатът и статистиката го показват. Безкрайни комплименти за защитата и халфовата ни линия! Киелини за пореден път - бетон!

Единственото , което не ми хареса е отношението на Конте към титулярния състав - недопустимо е игра , който не е впечатлил с абсолютно нищо за 8-9 мача да започва титуляр в толкова важен мач...

Дел Пиеро? Той е като виното - колкото по-възрастен става , толкова повече изумява. На 37 не е загубил и частица от хъса,техниката и погледа върху играта!
ЮВЕ!

totality_we
02.04.2012 00:39

Браво! Имам чувството, че Юве играе с много по- голям стимул срещу по- големите отбори и ги мачка яко, а пък слаби не знам - може би ги подценява и прави лоши резултати срещу тях.... Иначе браво и успеех!! *smile*

spoke_1912
02.04.2012 00:46

Точно това е, срещу големите отбори зарядът на всеки играч е коренно различен от този на мачовете с по- малки отбори. *wink*

stoianpavlov
01.04.2012 23:49

Единствения по-труден мач на Милан до края е с Интер, ако този Интер може да се нарече труден съперник. Дано умората от ШЛ им се отрази.

GarethBale333
01.04.2012 23:53

Всеки мач може да бъде загубен или да се направи Х ако ти не си изковеш победата никой няма да ти я даде ей така. Така че не съм съгласен с мнението ти че мачовете били лесни а и все пак имат мач с барса така че още следващия кръг ЮВЕ може да са първи *smile*

01.04.2012 23:46

И ето какво ме вбесява в тазгодишния Ювентус. Развинтихме Наполи, Интер, Палермо, Удинезе, Лацио и Милан и направихме Х със Киево, Болоня, Сиена, Парма, Каляри... И Милан не са в особено шампионска форма. Лидери са заради глупостите, които Юве сътвори срещу средняците. Догодина ако се изчистят тези хиксове и някои некъдърници, не виждам какво ще ни попречи за титла. Причината, поради която смятам, че този сезон нямаме сили за 1-во място е програмата. Палермо, Лацио и Рома добре, но какво правим срещу Лече, Новара и Чезена.. *lol*

Juventus_tifoz

Касерес е много добър. Мисля, че дори повече от Лихта. Страхотен мач и страхотен резултат най-вече. Честито ни победа!!!

vrajev
01.04.2012 23:44

много добра победа като се има в предвид че започнахме мача със марко дърворело

Juve81
01.04.2012 23:42

Удари в рамките на врата: Юве- 10, Наполи, а, ама верно ли ? О, една голяма О*smile*

01.04.2012 23:40

Алекс Дел Пиеро този човек се подиграваше със защитата на НАПОЛИ !!!! макар че влезе за 10 мин

barcaa
01.04.2012 23:38

бях 9-10 годишен, когато за първи път наблюдавах дел пиеро...минаха цели 14-15 години и той все още е на топ ниво въпреки напредналата си възраст...каквото и да се каже за него ще е малко...просто неповторим, уникален футблист...

fen_diego

Заслужаваше да вкара ... просто не мога да изразя думите по този невероятен Алекс ПОКЛОН, ПОКЛОН *cup*

Juve81
01.04.2012 23:37

че сме в по- добра позиция от тях, понеже сме преследвачи, а водачите винаги изпитват по- голям стрес и напрежение върху себе си.

Juve81
01.04.2012 23:36

Прекрасен Ювентус, страхотен Ювентус...Отбор, който знае какво иска и как да го постигне. Честито на всички Ювентинци ! 2 точки до Милан. Смятам,

KrisJuve

Дел Пиеро за 10 минути направи повече от колкото Бориело за 10 мача... Контеее, Капитана трябва да е титуляр...! *cup**cup*

01.04.2012 23:34

Просто ги съсипа *lol* Гаври се с 2 пъти по-здрави и млади от него защитници.

Много е голям този АЛЕКС .. !! *cup**cup*

Iron4
01.04.2012 23:30

Дел пиеро все още си ги минава по 4 наведнъж...много добър..

ДЕЛ ПИЕРО. Каквото и да се каже малко ще е. Просто всеки път като хване топката, знаеш, че следва нещо интересно, а е на 37 години.

barcaa

ахх ах ахххх ако беше гол тва на дел пиеро...

barcaa
01.04.2012 23:28

охооо тука ттрябваше да има ред карт ми се среува...

01.04.2012 23:27

Без смислено положение цял мач *lol* За купата ако играят така ще ги размажем и там.

barcaa

еййй тия юве са много добри ве...браво хубав мач правят

KrisJuve

Дел Пиеро пак с основни заслуги за гола! Ех, тоя Капитан, вечен е! *cup**cup**cup*

01.04.2012 23:26

ГОООООЛ! Смазахме ги тия смешници. Просто не са голям отбор и не разбирам какво толкова се надъхват феновете им. Като си разпродадат звездите лятото пак ли ще сте им фенове?

efl
01.04.2012 23:45

ЕЕЕ утаика проста ! Ти сам си противоречиш !

Naiki15
01.04.2012 23:41

*lol**lol**lol**beer*

Симпатичните отбори титли не взимат. Ювентус е гранд, който макар и след дълъг период на затишие се връща където му е мястото. Наполи тази година са добри, но догодина разпродават звездите и пак затъват, докато силен Юве винаги ще има. За 90 минути симпатичните не пратиха 1 удар в очертанията на вратата. Дали заслужават нещо? Не се надявай особено да ни бият за купата. Настъпи такъв момент от сезона, в който който не е голям започва за губи скорост. Няма да се учудя ако Наполи се свлекат още по-надолу. Излизат с най-доброто което имат и немогат да уцелят вратата за час и половина.

Naiki15
01.04.2012 23:39

Аз съм ок,мен ми е безразлично това първенство,но глътка свеж въздух като Наполи не са смешници,както и да е.Иначе браво на Дел пиеро

Iron4

как може да си фен на Арсенал,Дортмунд и Левски,но не и на Ювентус... *lol*

futbolista_rs

Ех горкия *cry* върви пий една студена вода, че нещо не ти е наред *smile*

Naiki15

Събрахте пари за съдиите тоя сезон и много ви знае устата,че почвате да обиждате и симпатичните отбори като Наполи*sad*Дано Милан спечели титлата и "тея смешници" ви ударят за купата*thumb_down*

Juve81
01.04.2012 23:25

АААААААААААА, Гоооооооооооооооооооооооооооооооол

01.04.2012 23:19

Направо се подигра със тях. *lol* Заслужен гол на спокойствието.

Juve81
01.04.2012 23:17

Гооооооооооооооооооооооооооооооол ! Айде Ювентинци !!!

JIMBOOO
01.04.2012 23:13

Нека всички си сменим аватара (снимката) на СТАН. Нека да подкрепим нашия капитан.

barseloneca1899
01.04.2012 23:12

Ювентус ще е шампион а и заслужава много повече да вземе титлата *wink*

01.04.2012 23:20

Аиде сега оправдания Ювентус ва смаза в директните мачове *wink*

luiz_lfc

И с какво заслужават повече с това че чера съдиите супер яко порязаха Милан ли ?

01.04.2012 22:54

Бива ли такива некадърници да играят в Ювентус !?!?!? Тия нещастници Вучинич и Бориело трябва да бъдат забити на пейката до края на сезона, и после възможно най-бързо да се отърваваме от тях. Невероятно неориентирани момчета.

murfito1978
01.04.2012 23:50

За Вучинич не съм съгласен,лично за мен двамата с Матри са супер двойка,просто май много им идва напрежението,но съм сигурен,че ще избухнат в един момент.

01.04.2012 22:33

Вучинич и Бориело трагични горките. Пускай Матри и Дел Пиеро и да се свършва.

01.04.2012 22:31

ненене няма такъв съдия *devil**devil**devil**devil**devil**devil**devil**devil*

01.04.2012 22:38

преебава мача за тва ме е яд

8510

Малко прекалява,или толкова си може като нашите съдии.

8510
01.04.2012 22:27

Не мразя Юве но се надявам на победа на Наполи,толкова атакуващ отбор заслужава да игра пак в ШЛ.И дано не си разпродадат играчите,ако не са в ШЛ ще им е трудно да ги опазят.

01.04.2012 22:19

Тоя манекен да иде да се застреля. Какъвто е голям, мощен, вместо да се опита да го пребори и да я овладее, той ми пада за дуспа..

01.04.2012 22:13

Тоя съдия свири всяко докосване спрямо играч на наполи *devil**devil**devil*

nikshan11
01.04.2012 22:07

хора италиянското първенство дават ли го по някоя телевизия.. :?

miro_slavcho
01.04.2012 22:21

Абсолютно си прав!!!

8510
01.04.2012 22:14

Малоумна държава,ще гледаме мачове по арабски телевизии.

dict8or

Ал-Джазира.

8510
01.04.2012 21:49

Някой знае ли защо Юве са в лилаво,заради някой спонсор ли са с този екип.

8510
01.04.2012 23:00

Хаа леел не познавам, цветовете *smile* мерси че ме поправи *smile*,какво ми влязоха в главата тези лилави екипи.

01.04.2012 21:57

Не си спомням Юве да се печелили нещо голямо с лилави екипи *smile*,някой запален фен на Юве ще знае.

01.04.2012 21:42

Ама от както Наполи са силни тука всички станах от тях...преди като бяха мишки никой не ги бръснеше за слива.

KrisJuve
01.04.2012 21:38

Бианконери, по-смело и по-надъхано, трябва да ги бием! Току виж и Бориело вкарал по някаква случайност *joking**joking**joking* *cup**cup**cup**cup*

Кошмар... Бонучи и Бориело. Защо мамка му не играят Пепе и Матри. Матри е къде къде по-полезен в атака от тоя манекен Бориело. На мен направо не ми го побира ума това. Какво подяволите си мисли Конте? Защо изобщо го взехме това тъпо к*пеле. За да играеш в грандове като Милан, Рома и Ювентус трябва да имаш някакви качества, докато тоя е малко по-зле от Христо Йовов. Тоя мач не знам дали ще издържа да го гледам. Просто самоубийство с тая нападателна двойка. Първите 60 минути (когато най-вероятно Конте ще се сети да смени Бориело) не очаквам нищо интересно в атака от нашите. Като гледам Наполи с какво излизат, жална ни майка... добре, че мача е на Арената, че на Сан Паоло с тия състави щяха да ни лупат много.

01.04.2012 21:19

Страшен мач ще е това, очаквам истинска битка! Матри да не е контузен или наказан, че пуска пак Бориелчо?

01.04.2012 21:17

"Титана" Бориело е титуляр. Тоз Конте е добър треньор, ама толкова ли е сляп да не вижда, че чичо Борко не е за този отбор. Дано победим. FORZA JUVENTUS!!!*goal**goal**goal*