Ботев спря с равенствата и спечели в Поморие

19:13
Ботев победи с 2:0 Черноморец Поморие като гост в мач от 19-ия кръг на Източната "Б" група. Головете за "канарчетата" отбелязаха Сашо Александров в 24-ата минута и Тодор Неделев в 33-ата минута.

Още в 3-ата минута Александър Александров се опита да простреля вратаря на домакините, но Християн Славов изби в корнер. Само 5 минути по-късно удар на Деян Христов мина на сантиметри от гредата на Славов.

В 19-ата минута топката бе извадена от игра, а футболистите на двата отбора, заедно с феновете по трибуните, аплодираха в знак на подкрепа към капитана на националния отбор Стилиян Петров.

В 24-ата минута Радослав Бачев центрира към Сашо Александров, който стреля, вратарят се разтегна максимално и отклони леко топката, но тя се удари в градата и влезе във вратата. 9 минути по-късно Тодор Неделев удвои преднината на "канарчетата", след перфектно заучено изпълнение на пряк свободен удар.В 40-ата минута вратарят на домакините излезе извън пеналта и се опита да изчисти топката, но тя попадна в Деян Христов, който от 35 метра стреля към опразнената вратата, но прати топката над вратата.

След почивката "жълто-черните" продължиха да бъдат по-активния отбор на терена и само 2 минути след подновяването на играта след удар на Деян Христов топката се отклони от дясната греда. В 56-ата минута отново нападателят на "канарчетата" бе близо до гол, но ударът му с глава бе спасен от Християн Славков.

В средата на втората част темпото на игра падна, а положенията пред двете врати липсваха. В 76-ата минута гол на домакините бе отменен заради засада. В 87-ата минута влезлият като смяна Атанас Курдов бе изведен на добра позиция и стреля, но вратарят на Черноморец спаси.

Съставът на Черноморец: Християн Славов, Станислав Димов, Мариян Иванов, Христо Лемперов, Слави Костенски, Радослав Янков, Любослав Войнов, Стайко Стайков (60` Илиян Шерденов), Михаил Георгиев (45` Петър Патев), Мирослав Радев, Димитър Благов (75` Иван Здравков).

Съставът на Ботев: Христо Иванов, Венци Бонев, Николай Димитров, Ивайло Димитров, Радослав Бачев, Ангел Рахов, Йордан Христов, Тодор Неделев (62` Мариян Огнянов), Александър Александров (к) (89` Димитър Байрев), Димо Атанасов, Деян Христов (81` Атанас Курдов).