Рома разгроми Новара на "Олимпико" (видео)

16:43
Рома се приближи на 4 точки до градския съперник Лацио в борбата за третото място в Серия "А", даващо право на участие в Шампионска лига. Римските "вълци" надиграха у дома с 5:2 предпоследния Новара и запазиха шансове за влизане в тройката и участие в най-комерсиалния турнир.

Рома е на шесто място с 47 точки, една по-малко от Удинезе и Наполи и четири след третия Лацио.

Новара изненадващо поведе в резултата през 37 000 зрители на Стадио Олимпико след гол на Андреа Карачоло в 17-а минута. Рома обърна резултата още до почивката. Маркиньо изравни с първия си гол за клуба, а Пабло Освалдо направи 2:1 в 34-а минута след центриране на Франческо Тоти от корнер. През втората част Фабио Симплисио и Боян Къркич направиха преднината на Рома повече от убедителна. Такаюки Моримото върна един гол за Новара, но Рома имаше последната дума в мача след гол на Ерик Ламела в добавеното време, който оформи крайното 5:2.

AS Roma 5-2 Novara - All Goals by goalsarena2012-3