Пеев и Сираков победиха Благо Георгиев в Русия (видео)

15:16
Отборът на Амкар Перм се наложи с 2:0 над Терек Грозни в среща от 37-ия кръг на руската Висша лига - плейоф за оставане в групата. И тримата българи играха през цялото време за своите отбори- Георги Пеев и Захари Сираков за домакините и Благой Георгиев за Терек.

След нулево първо полувреме Никола Миайлович откри резултата за Амкар в 54-ата минута, а четири преди края Мартин Иранек от състава на Терек си вкара автогол. Благодарение на този успех Амкар събра 44 точки и се изкачи на 10-а позиция, а Терек има 41 и се смъкна на 12-о място.

Георги Пеев и Благой Георгиев бяха доста активни, участваха почти във всяка атака, а Пеев на два пъти създаде доста работа на вратаря Сослан Джанаев. Самият Джанаев получи след края на срещата една от най-високите оценки в своя отбор.