6-звезден Черноморец изпревари Левски и Лудогорец

20:02
Пред около 400 зрители Черноморец Бургас победи Светкавица Търговище с 6:0 в мач от 21-вия кръг на "А" футболна група и излезе на второ място във временното класиране на 5 точки зад лидера ЦСКА.

Мачът премина при пълно превъзходство на домакините, които откриха резултата в 31-та минута: Петър Трифонов игра с ръка в наказателното поле и главният съдия Владимир Вълков отсъди дузпа. От бялата точка бразилецът Лоривал Родригес Асис бе точен - 1:0 за Черноморец. Малко по-късно - в 36-та минута Атиф Шаешу с отличен пас намери в наказателното поле Яник Боли, който съвсем сам от два метра увеличи на 2:0. До края на полувремето още два пъти топката попадна в мрежата на гостите от Търговище, но бяха отсъдени засади.

Прев второто полувреме домакините методично увеличаваха головия си актив. В 53-та минута френският нападател Яник Боли с глава отбеляза втория си гол в мача и направи резултата 3:0. В 60-та минута след отличен пас в коридор мароканецът Атиф Шаешу навлезе в наказателното поле на гостите и с удар от около пет-шест метра увеличи на 4:0. В 79-та минута бразилецът Лоривал Родригес Асис бе изведен сам срещу вратаря на гостите Тодор Тодоров и отбеляза втория си гол в мача - 5:0 за Черноморец. В 89-та минута мароканецът Атиф Шаешу също отбеляза втория си гол в мача и оформи крайния резултат - 6:0 за Черноморец.