Коринтианс обърна Палмейрас и го свали от върха

10:49
Коринтианс вкара два гола в началото на второто полувреме и се наложи с 2:1 над Палмейрас в среща от първенството на бразилския щат Сао Пауло, с което прекъсна серията на съперника от 21 мача без загуба.

Възпитаниците на Луис Фелипе Сколари поведоха в резултата с гол от далечно разстояние на бившия играч на Бетис - Маркос Асунсао, но Коринтианс стигна до два гола в първите седем минути на втората част за крайния успех. Точен в 50-та минута беше Паулиньо, а автор на победното попадение още в следващата атака беше Марсио Араухо, който си вкара автогол.

Сао Пауло поведе в класирането пред Палмейрас, след като победи с 1:0 Мирасол и постигна седмия си пореден успех в шампионата.

В Рио де Жанейро, Васко да Гама завърши наравно 1:1 срещу Резенде, докато Фламенго, Флуминензе и Ботафого спечелиха мачовете си от този кръг още в събота.