Дортмунд разгроми Кьолн и запази аванса си

21:07
Борусия Дортмунд вкара пет гола през второто полувреме при победата с 6:1 над Кьолн в последна среща от 27-ия кръг на германското първенство по футбол, с което остана на пет точки пред Байерн Мюнхен в класирането.

Кьолн поведе с гол на бившия нападател на българския Литекс (Ловеч) Миливое Новакович в 11-та минута, но това беше единственият момент от мача, в който домакините имаха предимство и инициатива в играта. Последва изравнително попадение на Лукаш Пишчек в 26-та минута с глава, а през втората част точни бяха Илкай Гюндоган, Иван Перишич, Роберт Левандовски и на два пъти Шинджи Кагава. Победния гол за 2:1 вкара именно японският халф, който беше точен в 47-та минута с първия си гол в мача.

Шампионите от Дортмунд, които са в серия от 21 мача без поражение в първенството, са лидери с актив от 62 точки. Втори с пет точки изоставане е Байерн Мюнхен, който се наложи с 2:1 срещу Хановер'96 в събота.