Рейнджърс не позволи на Селтик да стане шампион (видео)

17:41
Рейнджърс победи Селтик в голямото дерби от 31-я кръг на шотландското първенство. Двубоят на стадион "Айброкс" приключи при резултат 3:2 за домакините. "Зелено-белите" се нуждаеха от победа, за да си гарантират първото място в класирането предсрочно.

Соне Алуко в началото на мача и Анди Литъл и Лий Уолъс през второто полувреме реализираха решаващите попадения в полза на домакините. В 29-ата и в 57-ата минута червени картони получиха Ча Ду Ри и Виктор Ваниама от Селтик. Мениджърът на гостуващия отбор Нийл Ленън беше изгонен от резервната скамейка заради обидни реплики срещу съдиите на дербито по време на почивката. Почетните попадения в полза на Селтик бяха реализирани от Скот Браун след изпълнение на дузпа и от Томас Рогне в последните минути на редовното време. Карлос Боканегра от домакините също беше изгонен от игра в 88-ата минута.

Седем кръга преди края Селтик води с 18 точки пред големия си съперник Рейнджърс на върха в класирането във Висшата лига на Шотландия.

Rangers 3-2 Celtic All Goals 25.03.2012 by vik2003