Бенфика се издъни срещу средняк в Португалия

09:39
Бенфика направи нова грешна стъпка в португалското. В първа среща от 14-я кръг "орлите" завършиха 0:0 при гостуването си на средняка Олянензе.

Бенфика има 56 точки и мач по-малко от Порто. "Драконите" също са с 56, а днес гостуват на Пасош де Ферейра и при успех ще поведат в класирането. На 3-о място е Брага с 55, който има в неделя регионално дерби с Академика Коимбра у дома и при победа също ще задмине Бенфика.

Явно за "орлите" на този етап по-важно е участието в Шампионската лига, където другата седмица ще играят първи четвъртфинал срещу Челси.

Играчите на треньора Жорже Жезус трудно намираха своя игрови ритъм, а това стана невъзможно след 62-ата минута, когато плеймейкърът Пабло Аймар беше отстранен с директен червен картон заради опасно влизане в краката на противников състезател.