Хераклес за първи път на финал за купата на Холандия

11:32
Хераклес вкара два гола в продълженията и победи с 4:2 АЗ Алкмаар в полуфинална среща в турнира за купата на Холандия. Скромният отбор от Алмело се класира за първи път на финал, където ще се изправи срещу ПСВ Айндховен.

Марко Веинович асистира на Томас Брюнс, който даде аванс за 3:2 в полза на Хераклес в 110-ата минута, а Нинос Горийе оформи крайното 4:2 в последната 120-а минута. Мачът завърши 2:2 в редовното време, като бразилецът Евертон изведе тима от Алмело напред в резултата с удар с глава още в седмата минута. Адам Маер и Йохан Гудмундсон и обърнаха развоя на събитията в полза на фаворита АЗ с две бързи попадения в средата на първото полувреме. Полузащитникът Кваме Кансах изравни в 66-ата минута и доведе двубоя до продължения.

В сряда ПСВ Айндховен победи с 3:1 Хееренвеен и си осигури място на финала в турнира, който ще се играе на 8-и април в Ротердам.