Благо Георгиев с жълт картон при загуба на Терек

16:19
Благой Георгиев беше титуляр и получи жълт картон при загубата на Терек Грозни с 1:2 като гост на Нижни Новгород в четвъртфинален мач в турнира за купата на Русия. Българският полузащитник остана на терена през всичките 120 минути на двубоя, но не успя да помогне на отбора да избегне отпадането. Георгиев получи официално предупреждение в 111-ата минута.

Шамил Асилдаров изведе гостите от Грозни напред в резултата в добавеното време на първата част. Първоначално Асилдаров пропусна да отбележи от дузпа, но беше точен при добавката. За нарушението, довело до 11-метровия наказателен удар, червен картон получи Михаил Кержаков.

Сергей Бендз изравни в 68-ата минута и върна Волга в мача, а решителното попадение бе реализирано от Сергей Каряка в 98-ата минута от дузпа. Терек също завърши срещата в намален състав, след като червен картон в 120-ата минута бе показан на Мачей Рибус. На полуфиналите Волга ще играе със столичния Динамо.