ПСВ на Финал за Купата, Манолев не игра

09:47
ПСВ Айндховен достигна до първия си финал в турнира за Купата на Холандия от 2006 година насам, след като надви с 3:1 като гост Хееренвеен.

Закария Лабиад изведе "филипсите" напред в резултата през пъвото полувреме след отлична контраатака. Страхотно представяне на стража Пржемислав Титон пък отказа Хееренвеен от изравняване на три пъти. Полякът все пак не успя да спаси удара с глава на Виктор Елм 11 минути преди почивката.

В самото начало на втората част, Джорджиньо Вижналдум направи 2:1, а минути по-късн Тим Матавс оформи победата за гостите. Бас Дост пропусна да намали от дузпа, която бе спасена от Титон. Станислав Манолев изненадващо остана извън състава за срещата.

ПСВ, които спечелиха трофея през 2005 година, ще играят с победителя от днешния полуфинал между АЗ Алкмаар и Хераклес. Финалът е на 8 април в Ротердам.