Петев: Победиха ни с едно положение

16:24
Реакции след мача от 16-ия кръг между Локомотив Пловдив и Лудогорец, завършил 1:0 за "смърфовете":

Ивайло Петев, старши треньор на Лудогорец: Отборът на Локомотив имаше една възможност за гол и я реализира, след като се възползваха от наша грешка при статично положение. Ние реално заспахме в тази ситуация и бяхме наказани. Сега трябва максимално бързо да възстановим отбора и да се концентрираме в следващия мач, където трябва да спечелим три точки. Ние проспахме първото полувреме, а във второто влязохме доста нервни. Домакините излязоха по-хитри и ни наказаха. Това ни коства трите точки. Но аз ще поздравя нашия отбор за играта и след това ще направим анализ, за да си извадим поуките. Видяхте, че една секунда невнимание ни костваше и трите точки.

Емил Гъргоров, капитан на Лудогорец: Хареса ми техния футбол, който Локомотив Пловдив играят. Но нищо не е свършило с тази загуба, ние трябва да си гледаме нашите мачове. Определено днес не играхме добре- липсваше ни концентрация, не печелехме единоборствата. Но и ние имаме право на по-слаби мачове, не може всеки път да играем по-силно от другите, да доминираме от началото до края. Признавам, че през второто полувреме нямахме идея напред. До края на първенството има доста мачове и както се вижда, става доста интересно, може би най-интересно в сравнение с предишните шампионати.