Здрава битка на "Лаута" и първа загуба за Лудогорец през пролетта

15:49
Отворът на Локомотив Пловдив победи като домаки Лудогорец в дербито от отложения 16-и кръг на "А" футболната ни група. Двубоят на стадиона в квартал "Лаута" приключи при резултат 1:0 за състава на Емил Велев.

След тази среща "смърфовете" се намират на 6-о място в класирането на шампионата с актив от 36 точки, , а новакът от Разград е лидер с 45 спечелени точки.

Първото полувреме на срещата приключи при равен резултат, без отбелязването на попадение. През почти всички 45 минути обаче "смърфовете" бяха по-активният отбор и създадоха няколко много добри положения за откриване на резултата. В 13-та минута бърза атака на домакините изведе Йордан Тодоров сам срещу Голубович , но ударът на халфа премина над вратата. След това пък в 24-та минута Здравко Лазаров получи възможност да стреля от много добра позиция, но вратарят на Лудогорец успя да улови топката.

Четири минути след началото на второто полувреме Локо Пловдив поведе с 1:0, когато след центриране от корнер защитникът Михаил Венков засече топката с глава на далечната греда и даде аванс на домакините. Последваха минути, в които и двата отбора създаваха интересни и опасни атаки, но до гол не се стигаше. В 80-та минута много хубава атака на гостите завърши с удар от движение на Мишо Александров, но Иван Караджов внимаваше и улови топката сигурно. До края на мача Лудогорец упражни натиск, но добре организираният тим на домакините не допусна попадение и нанесе първа загуба на лидера през пролетта.

Стартови състави:

Локо Пловдив:
Караджов, Родригес, Бенжелюн, Дяков, Венков,  Златински, Тодоров, Д.Георгиев, Лазаров, Карвальо, Сержиньо

Лудогорец: Голубович, Минев, Шоко, Гулден, Барт, Генчев,  Дяков, Иванов, Гъргоров, Бакалов, Стоянов

Срещи от отложения 16-ти кръг на "А" футболна група:

от днес:
Локомотив (Пловдив) - Лудогорец - 1:0 (0:0)
голмайстор: 1:0 Михаил Венков 50

Славия - Левски - от 15,30 часа
Калиакра - Черноморец - от 17,30 часа
Берое - Литекс - от 20,00 часа

от вторник:

Видима-Раковски - Миньор - 0:3
голмайстори: 0:1 Крум Бибишков 22, 0:2 Милен Василев 37, 0:3 Крум Бибишков 85 от дузпа
червен картон: Самет Ашимов (Видима) в 84-та минута