Травмата на Рангелов не е сериозна

12:11
Контузията на голмайстора на Енерги Котбус Димитър Рангелов не е сериозна, но той по всяка вероятност няма да бъде на разположение на старши треньора Маркус Фелдхоф за гостуването на Санкт Паули в мача от 27-ия кръг на втора Бундеслига в неделя.

Рангелов получи травма на бедрото при домакинското равенство 1:1 срещу Фортуна Дюселдорф в понеделник и беше заменен принудително в 39-ата минута.

Опасенията на лекарския щаб за скъсани мускулни влакна не се се оправдаха, а изследванията показаха само разтежение. Рангелов ще се готви на специален режим в следващите дни и в последния момент ще се прецени дали той да играе в гостуването в Хамбург.

"Още в шестата минута усетих болка в мускула. Нямах проблеми при ходенето, но в последствие на третата, четвъртата крачка при един спринт усетих дърпане. Опитах да продължа, на нямаше смисъл, защото не можех да бъда полезен на отбора", обясни Рангелов.