Наши националки на второ място на турнира в Сърбия

20:21
Националният отбор на България за девойки до 17 години завърши на второ място на турнира за развитие на таланти в Сърбия, след като загуби от силния състав на Хърватия с 1:3 на базата в "Стара Пазова".

Хърватките поведоха два гола още до почивката, като точни бяха Моника Коняр и Андреа Чуканец. При първия гол, паднал в 25-та минута, Коняр изскочи зад защитата на българките и не сбърка. Лека грешка на капитана Катрин Златева пък позволи на Чуканец да покачи на 2:0 само 4 минути преди почивката. През втората част българките стабилизираха играта си, но нова неточност в отбрана доведе до попадение на Дорис Стомич в 73-та минута. Все пак, българките стигнаха до почетно попадение. В 78-та минута Стефка Петкова направи мощен пробив, преодоля вратаря на Хърватия и вкара на празна врата за крайното 1:3.

"Честитя на момичета второто място и ги поздравявам за сърцатата игра. На полувремето казах на състезателките, че нищо не е загубено и категорично заявявам, че бяхме по-добрият отбор след почивката. Много момичета дебютираха с националната фланелка тук и смятам, че участието в такива турнири е изключително полезно за добиване на опит и самочувствие", каза селекционерът Станислава Цекова.

В мача за третото място Сърбия разгроми Македония с 8:0.

Съставът на България:
12. Катрин Златева - капитан (78 - 1. Иванка Димитрова), 13. Веселина Махлелиева, 2. Жасмина Атанасова, 3. Вени Дона Сърбинска, 4. Бетина Георгиева, 7. Калина Георгиева, 5. Нина Георгиева Георгиева, 9. Илияна Бъндева, 11. Лора Димитрова, 15. Анна Махарадзе (73 - 10. Стефка Петкова), 8. Евдокия Попадинова.
Селекционер: Станислава Цекова.