Миньор с класическа победа като гост на Видима

18:34
Миньор победи Видима-Раковски с 3:0 като гост в мач от 16-ия кръг на "А" група.
Домакините започнаха по-добре и в третата минута можеха да открият резултата. Калин Щърков изведе Николай Чипев по лявото крило, той напредна и центрира по тревата в наказателното поле към непокрития Християн Кожухаров, който от десетина метра не
успя да засече добре.

Миньор отвърна с опасен удар на Милен Василев, който получи пас от Ванчо Траянов на левия ъгъл на наказателното поле и стреля опасно към близката греда, но топката профуча край целта.

Постепенно гостите овдадяха инициативата в в средата на полувремето стигнаха до попадение. Крум Бибишков беше изведен в дясно в наказателното поле, надбяга Георги Стойчев и с удар от малък ъгъл преодоля Ивайло Василев. След половин час игра Евертон Джилио-Том можеше да удвои. Бразилецът проби от дясно между двама защитници на Видима, навлезе в пеналта и шутира по диагонала от 7-8 метра, но Василев се намеси добре в ситуацията и спаси. Видима пропусна отлична възможност да изравни в 34-ата
минута. Пламен Кожухаров се измъкна ляво в наказателното поле, финтира Иван Чворович и от малък ъгъл се опита с шпагат да насочи топката в опрезнената врата, но защитник на гостите блокира пред голлинията.

Три минути по-късно Миньор стигна до втори гол. При контраатака Бибишков се пребори с Георги Стойчев за една спорна топка в средата на терена и изведе в ляво Милен Василев, който напредна на скорост, навлезе в наказателното поле и шутира към вратата. Ивайло Василев успя да избие, но Милен Василев с добавка направи 2:0 за перничани.

Старши треньорът на домакините Костадин Ангелов опита да промени развоя на мача с три смени до 60-ата минута, но през втората част Видима не стигна до нито едно сериозно положение пред вратата на съперника.

В същото време Миньор продължи да контролира мача и заслужено стигна до трето попадение. В 84-ата минута Самет Ашимов повали откъсналия се в наказателното поле Бибишков и главният арбитър Николай Йорданов отсъди дузпа и показа втори жълт и червен картон на защитника на домакините. Потърпевшият изпълни точно от бялата точка и направи резултата класически.