Тонев аут от състава на Лех за мача с Висла

16:51
Българското крило Александър Тонев не се качи в самолета на Лех Познан за пътуването за Краков, тъй като все още не е излекувал мускулна контузия, предадоха полските медии. Лех гостува на Висла утре в четвъртфинал-реванш от турнира за Купата на Полша. Първата среща преди седмица в Познан беше загубена с 0:1 от Лех, а именно в нея Тонев се контузи.

Тонев, който е един от най-прогресиращите играчи на Лех през сезона, получи разтежение в горната част на прасеца, тъй като влезе невъзстановен. Той се появи преди седмица на терена в 46-ата минута, опита няколко много добри далечни удара- включително и греда, но в 72-ата напусна куцайки.

Другият липсващ в състава на треньора Мариус Румак е сърбинът Войо Убипарипа, който е наказан заради натрупани картони. В състава се завръщат Мануел Арболеда и Матеуш Можден, които ще заемат местата на Тонев и Убипарип. Надеждите на хората в Лех са Тонев да се върне за неделното домакинство срещу Шльонск Вроцлав от първенството.