Азар блесна и пред погледа на Манчини, Лил разби Валансиен

08:35
Еден Азар реализира едно попадение и асистира за още две при победата на Лил с 4:0 като домакин на местния съперник Валансиен.

Звездата на шампионите откри резултата в 18-ата минута с удар отблизо след бърза комбинация. В 57-ата минута Бенжамин Ангуа си отбеляза автогол, а Орлен Чеджу и Тулбио де Мело с глава вкараха другите две попадения за "песовете". Центриранията от корнер за третия и четвъртия гол в 69-ата и 83-ата минута бяха на белгиеца Азар.

Мениджърът на Манчестър Сити Роберто Манчини изгледа мача от трибуните. Преди седмица и сър Алекс Фъргюсън бе на посештение във Франция, специално за да наблюдава Азар в дербито с Лион.

След тази победа Лил заема трето място с актив от 50 точки. Валансиен се намира в средата на таблицата в Лига 1.