ПСЖ се спаси от загуба в края и дръпна с 2 точки на Монпелие

09:19
С късен гол на Кристоф Жайе Пари Сен Жермен измъкна 2:2 като гост на Каен в мач от 28-ия кръг на френското първенство.

Столичани събраха 59 точки и дръпнаха с 2 пред Монпелие, който загуби с 0:1 гостуването си на Нанси.

Борещият се за оцеляване Каен на два пъти повеждаше в резултата. Пиер-Ален Фро изведе домакините напред в 54-ата минута, след като засече отблизо подаване на Ливио Набаб. Две минути по-късно Хавиер Пасторе изравни след лошо изчистване от защитниците на съперника. Каен отново поведе в 71-ата минута, когато Тома Юрто вкара с глава след центриране от корнер на Фредерик Бюло. Жайе обаче изравни за 2:2.

"Резултатът е добър за нас, защото можеше и да загубим. Каен ни създаде доста проблеми и не ни позволи да развием играта си. Точката е важна в борбата за титлата. Надявам се обаче да играем по-добре в следващия ни мач", коментира наставникът на парижани Карло Анчелоти.

Кошмарният сезон за гранда Олимпик Марсилия продължава. Тимът от "Велодром" загуби пореден мач, този път с 1:2 от Дижон у дома.