Миланов и Васлуй на 1/2 финал след голов трилър

09:08
Васлуй победи с 3:2 Оцелул Галац със Живко Миланов в състава си и се класира на полуфинал за купата на Румъния. Съперникът на отбора на българския защитник в предпоследния мач от надпреварата ще бъде сред отборите на Рапид Букурещ, Динамо
Букурещ и Газ Метан Медиас.

Миланов игра цял мач за отбора си и получи жълт картон в 67-та минута, когато Лауренциу Каталин изравни резултата. По-рано Уесли даде два гола аванс на Васлуй с попадение в края на първото полувреме и едно след час игра, но Ливиу Антал намали за домакините от Галац две минути преди изравнителния гол на Каталин. Мачът отиваше към продължения, но гостите стигнаха до победно попадение шест минути преди края, когато точен беше Осман Н'Дойе.

В мачове от миналата седмица Динамо Букурещ надви Петролул с 2:1, Рапид Букурещ се наложи с 2:0 над Пандурий, а Газ Метан Медиас спечели с минималното 1:0 в гостуването си срещу Политехника Тимишоара.