Шалке вкара четири и отстрани Твенте от Лига Европа

00:12
Шалке 04 победи Твенте с 4:1 на "Фелтинс арена" в осминафинал реванш от турнира Лига Европа.

Така с общ резултат 4:2 "миньорите" се класираха за следващата фаза на турнира.

Българинът Николай Михайлов бе титуляр на вратата на холандския тим.

Хеттрик за "миньорите" вкара Клаас Ян Хунтелаар, който се разписа в 29-та, 57-та и 81-та минути. Второто попадение на холандеца бе от дузпа. Гостите откриха резултата още в 14-та минута, когато Янсен се възползва от асистенция на Чадли, за да матира Хилдебранд.

Домакините не се стреснаха и до почивката бяха изравнихи. После Хунтелаар отбеляза втория си гол в мача преди в 71-та минута Джоунс да изведе немския тим напред и в общия резултат. Десет минути преди края бе оформено и крайното 4:1 за домакините.