Арс вкара гол при дебюта си в китайското първенство

16:03
Холандският нападател Шюрд Арш се разписа при дебюта си в китайското футболно първенство.

Арс започна като титуляр отбеляза победния гол в 82-ата минута за успеха на Тяндзин Теда с 1:0 над гостуващия Далиен Аербин в мач от първия кръг на шампионата.

Холандецът е преотстъпен на носителя на купата на Китай от Левски до края на сезона. Той беше привлечен на "Герена" от Цволе през миналото лято, но отпадна от плановете на старши треньора Николай Костов, въпреки че реализира осем гола за "сините" във всички състезания през есента.

Българският нападател Мартин Камбуров игра 90 минути при домакинската загуба на Далиен Шайд с 1:2 от Чжанчжун.

Бившият защитник на Черноморец (Бургас) Енис Хайри пък дебютира за Хенан, но отборът му загуби с 1:3 при гостуването на Ляонин.

Хайри се представи колебливо и беше заменен в 68-ата минута веднага след третия гол за домакините.