Бенфика се възползва от грешката на Порто и вече е на точка от "драконите"

10:42
Бенфика се доближи на точка от Порто след победа с 2:1 като гост над Пасош де Ферейра в последна среща от 22-ия кръг на португалската Суперлига. Порто остава начело с 53, след като вчера със съдийска помощ се спаси с 1:1 у дома от Академика Коимбра.

Бенфика има 52, както и Брага, но с по-добра голова разлика заема 2-ата позиция. Пасош де Ферейра е на 12-о място с 21 точки, на 4 от зоната на изпадащите.

Нападателят на домакините Мишел Соуза изведе домакините напред в 28-ата минута, след като вкара с левия крак от 10 метра. Гостите обаче кротко доиграха полувремето без да си дават особено напрежение.

По друг начин обаче се развиха събитията на терена след почивката, когато Николас Гайтан изравни в 63-ата след асистенция на Нелсон Оливейра.

Само четири минути по-късно Бруно Сесар направи 2:1 за гостите от фаул. Футболистите на Пасош завършиха мача с десет души заради червените картони на Мишел в 77-ата, както и на Рикардо Пинто две минути преди края.