Мартин Петров с асистенция при важна победа на Болтън

17:30
Българинът Мартин Петров започна титуляр за Болтън за първи път от доста време и се отплати с асистенция при успеха с 2:1 над КПР у дома, след който Тротърс излязоха от зоната на изпадащите.

Резултата откри в 27-ата минута Дарън Пратли с първия си гол изобщо във Висшата лига. Той дойде именно след отлично центриране на Петров. Гостите обаче се върнаха в двубоя с гол от чиста засада на Джибрил Сисе след пас на Шон Райт-Филипс, който обаче бе зачетен. Петров пък бе заменен в 71-ата минута с Крис Ийгълс.

Домакините все пак не се предадоха и с гол на Иван Класнич в 87-ата минута след пас на Рио Мияи спечелиха срещата. С успеха Болтън излезе 16-и в класирането с 23 точки, докато КПР е на следващата позиция с точка по-малко.