Юношеските национали паднаха от Румъния

16:12
България (U17) загуби с 1:2 от Румъния (U17) във втория контролен мач между двата състава, игран в Букрещ. Приятелският двубой беше последен за лъвовете преди елитния квалификационен кръг за Евро 2012, който започва в Германия на 20 март.

Селекционерът Александър Димитров направи една промяна в стартовия тим, с който започна при победата с 2:0 над румънците в сряда. На мястото на капитана Никола Колев се появи Михаел Орачев. „Оставих Никола резерва, за да видя окончателно как би изглеждал съставът без него в първия ни мач от елитния квалификационен кръг срещу Португалия. Колев е наказан и няма да мога да го използвам тогава", разясни решението си Димитров.

Още в 30-та секунда българите можеха да открият резултата, но Милчо Ангелов пропусна сам срещу вратаря. Чисти положения за нашите до почивката изпуснаха още Борислав Цонев и Станислав Дрянов. В 37-та минута след центриране отляво топката стигна до Даниел Георге и с фронтален удар той изведе Румъния напред.

В началото на второто полувреме Александър Димитров пусна в игра осем резерви, но пропуските пред вратата на Румъния продължиха. Неточен мерник демонстрираха Кирил Десподов, Георги Минчев и Антонио Вутов. Пет минути след подновяването на играта домакините покачиха на 2:0 след нова атака отляво и диагонален удар по земята на Валентин Йон. Преди да влезе в мрежата, топката се отклони и в страничния стълб.

Голът за лъвовете вкара Антонио Вутов. Футболистът на Левски отне топката в средата на терена, напредна и отправи удар, а въпреки че вратарят успя да отклони шута, кълбото спря в мрежата. Попадението е първо за Вутов за юношите до 17 години в едва втория му мач за селекцията на Александър Димитров.

„Играхме добре, имахме надмощие, но за кой ли път индивидаулни грешки ни попречиха. Уморих се да казвам, че имаме много работа в атака. Днес имахме четири възможности сам срещу вратаря, но не вкарахме нито веднъж. На нас пък ни вкараха два гола от две положения. Но няма да се отчайваме. Хубаво е, че създаваме шансове срещу силен отбор като румънския. Вярвам в играчите. Предпочетох да заложа на схема 4-1-4-1 най-вече защото Георги Минчев имаше здравословни проблеми и знаех, че ще издържи само едно полувреме. Той пропусна първия мач заради грип, но вече всичко е наред", сподели Димитров.

Румъния (U17) - България (U17) 2:1

1:0 Даниел Георге (37)
2:0 Валентин Йон (45)
2:1 Антонио Вутов (80)
Букурещ, Спортен комплекс „Буфтя"

Съставът на България:

1. Георги Китанов - капитан (68 - 12. Александър Любенов); 2. Денислав Мицаков (41- 13. Алеко Алеков), 5. Петър Чобанов (41 - 19. Стоян Кижев), 15. Пламен Гълъбов (41 - 3. Любомир Илиев), 4. Мики Орачев (41 - 8. Никола Колев); 14. Радослав Цонев; 7. Стивън Петков (41 - 16. Кирил Десподов), 6. Михаел Орачев, 18. Борислав Цонев (41 - 11. Александър Василев); 10. Станислав Дрянов (41 - 20. Антонио Вутов);  17. Милчо Ангелов (41 - 9. Георги Минчев)
Селекционер: Александър Димитров