Барса писа шестица на Малага, Майорка скъса \"дюшека\"

08:27
Барселона победи с впечатляващото 6:0 у дома играещия добре през този сезон отбор на Малага. Разгромният успех позволи на "каталунците" отново да дръпнат с 6 точки на преследвача Реал Мадрид.

Шави откри головата фиеста в 19-а минута. До почивката футболистите на Пеп Гуардиола се разписаха още три пъти. Точни бяха Лионел Меси в 25-а, Тиери Анри в 32-а и Самуел Ето\\\'о в 44-а минута.

След почивката Дани Алвеш в 51-а покачи на 5:0, а последният гол отново бе дело на Ето\\\'о.

В късния неделен мач от кръга, Майорка победи у дома еврокандидата Атлетико Мадрид с 2:0.

Адурис изведе своите напред с гол в 24-а минута. До края на срещата "дюшекчиите" не успяха да отвърнат на удара, а в последната минута получиха и втори гол, дело на Гонзало Кастро.