Вашку да Гама с първа победа в Копа Либертадорес (видео)

12:16
Отборът на Вашку да Гама постигна първа победа в група 5 на турнира за Копа Либертадорес. Бразилският клуб победи Алианса Лима (Перу) с 3:2 и се изкачи на второ място в класирането с три точки. Лидер в класирането е Либертад (Парагвай) с 6 точки.

В 20-та минута Кристиан Рамос си отбеляза автогол, Деде се разписа в 60-та минута, а Жуниньо Пернамбукано вкара от дузпа десет минути преди края за бразилския тим. Нападателят Александро пропусна две дузпи - в 48-та и в 69-та минути. Гостите останаха с 10 души на терена, след като Джанкарло Кармона получи червен картон в 48-та минута.

В мачове от групите групи миналогодишният финалист Пенярол (Уругвай) завърши 1:1 с Универсидад де Чили в група8, а в група 3 Унион (Чили) направи 1:1 с Универсидад Католика (Чили).