Ювентус превзе Рим, Якуинта с два гола

09:09
Ювентус спечели с разгромното 4:1 гостуването си на Рома в дербито от 29-ия кръг на Серия А и отново излезе на 4 точки зад водача Интер. Успехът си "бианконерите" изковаха в средата на второто полувреме, а два гола за победата вкара Винченцо Якуинта.

В 34-а минута Юве излезе напред в резултата с гол на Якуинта и се оттегли на почивката с преднина от едно попадение. Второто полувреме обаче започна много добре за Рома и в 47-а минута Стефано Лориа изравни.

В 54-а обаче отново Якуинта с глава изведе "Старата госпожа" напред. Защитник Олаф Мелберг в 68-а минута покачи на 3:1, а четвъртият гол за Ювентус бе дело на влезлия след почивката Павел Недвед в 74-а минута.

Съставите на двата отбора:

Рома: Дони, Панучи, Мексес, Лориа, Рийзе, Филипе, Бриги, Тонето, Баптища, Менес, Вучинич

Ювентус: Буфон, Григера, Мелберг, Киелини, Молинаро, Салихамиджич, Тиаго, Поулсен, Джовинко, Якуинта, Дел Пиеро