Портсмут постигна обрат над Евертън

16:45
Отборът на Портсмут успя да постигне победа при домакинството си на Евертън с 2:1 в мач от Висшата английска лига. В герой за Помпи се превърна нападателят Питър Крауч, който отбеляза и двете попадения за своя тим.

Гостите от Евертън поведоха в резултата още в 4-а минута, когато Лейтън Бейнс изпълни отлично пряк свободен удар и не остави шансове на Дейвид Джеймс.

Питър Крауч обаче се развихри в 22-а минута и изравни за 1:1. Високият футболист засече добро центриране на Глен Джонсън и прати топката в мрежата на гостите от Ливърпул.

Таранът донесе жизненоважните три точки за своя тим в 74-та минута, когато вкара с глава прекрасно центриране на Шон Дейвис за крайното 2:1 в полза на Портсмут.

Така Евертън остава на шестата позиция с актив от 48 точки, а "помпи" е вече с 32 точки и е на 15-та позиция в Премиършип.