Солдадо вкара три при успех на "Ла Фурия", Касияс подгони нов рекорд

10:08
Роберто Солдадо отбеляза хеттрик при успеха с 5:0 над Венецуела в контролна среща. Сеск Фабрегас и Андрес Иниеста вкараха другите два гола за победата срещу останалия с 10 души накрая отбор от Латинска Америка.

Солдадо се върна в националния отбор след петгодишно отсъствие и замени ФернандоТорес в атака. Освен трите гола, нападателят на Валенсия пропусна да забие още един, след като изтърва дузпа в 66-ата минута. Той беше повален в наказателното поле от Фернандо Аморебиета и сам се зае с изпълнението, но вратарят Даниел Ернандес спаси. При нарушението бранителят на Атлетик Билбао, който е роден във Венецуела, беше изгонен.

Срещата беше дебют на новия резервен светлосин екип, с който Ла Роха ще се представи на Евро 2012.

Мачът започна с голова възможност за гостите от Венецуела в 3-ата минута, но Икер Касияс спаси вратата си. Героят от Световното първенство в Южна Африка Андрес Иниеста откри резултата в 37-ата, след като с точен удар извън наказателното поле прати топката в мрежата за 1:0. Само три минути по-късно Давид Силва удвои с чудесен фалцов изстрел.
В първите пет минути на второто полувреме Солдадо направи набързо резултата 4:0, а след това при пропуснатата дузпа малко отложи хеттрика си. Това обаче се случи в 83-ата минута, когато Солдадо получи топката от Жорди Алба и я прати за пети път в мрежата на Венецуела.

Икер Касийяс изравни Едвин ван дер Сар като рекордьор по мачове без допуснат гол за националния тим – 72.Той е вече само на победа от Лилиан Тюрам и върховото постижение за най-много победи с герба на страната, след като снощи това беше неговият 93-и победен мач срещу 94 за защитника от Франция.

أهداف أسبانيا 5-0 فنزويلا - تعليق علي محمد علي -... by MediaMasrTv