100 дни преди Евро 2012 Франция показа зъби и удари Бундестима в Бремен

23:48
Франция победи Германия с 2:1 в приятелския мач между двата тима на стадиона в Бремен.

Двубоят започна с по-активна игра на Бундестима. Футболистите на Йоаким Льов атакуваха предимно отдясно, но защитата на "петлите" се справи с първоначалния устрем на съперника. Първата добра голова възможност дойде в 16-а минута пред вратата на Германия. Кабай с глава можеше да открие. Визе обаче показа рефлекс и спаси. Франция разчиташе предимно на контри и в 21-а минута издебна защитата на домакините неподготвена. Жиру след пас отдясно остана сам срещу вратаря на Бундестима и го преодоля за 0:1. След попадението Германия вдигна темпото и трайно се настани в половината на "петлите". Клозе в 33-а минута от няколко метра би в тялото на вратаря и пропусна чудесна възможност за изравнителен гол. В 41-а отново нападателят на Лацио не успя да отбележи след пас на Йозил.

През второто полувреме Германия излезе с амбицията да стигне поне до частичен обрат. Футболистите на Йоги Льов обаче бяха далеч от нивото, които демонстрираха в последните си срещи. Франция бе по-опасният отбор и в 69-а минута след пас отдясно Малуда вкара втори гол за "петлите". Гостите стигнаха и до трето попадение, дело на Саха, но съдията го отмени заради засада. В 90-а минута Какау оформи крайното 1:2.