Младежите победиха Полша с гол на Карачанаков

18:13
България победи с 1:0 като домакин Полша в приятелски мач между младежките национални отбори на двете страни.

През първата част България имаше сериозно превъзходство, но не успя да поведе в резултата. Още в седмата минута Момчил Цветанов проби, стигна до аутлинията и върна топката към капитана Александър Цветков и той шутира към вратата, но защитник на гостите спря топката пред голлинията. Радослав Кирилов и Борислав Балджийски също пропуснаха да дадат аванс в полза на "трикольорите". Особено чисто бе положението на Балджийски, който малко преди края на полувремето се пребори за топката в наказателното поле на гостите, но ударът му мина над напречната греда.

През второто полувреме селекционерът Михаил Мадански смени почти целия състав на България. В 47-ата минута след центриране отдясно резервата Станислав Костов с глава отклони топката в напречната греда на вратата на поляците. Четири минути по-късно удар от фаул на Балджийски беше избит в корнер от вратаря на гостите. Полша също беше близо до отбелязване на гол, след като резервата Стефано Кунчев изпусна топката в малкото наказателно поле, но Росен Колев изчисти секунда преди кълбото да попадне в Кухорчик. България стигна до победата с решителен гол на резервата Антон Карачанаков. В 78-ата минута Петър Атанасов проби отляво, центрира и след последвалото разбъркване Карачанаков реализира първия си гол с екипа на младежкия национален отбор. Две минути преди края Карачанаков изведе Атанасов на стрелкова позиция, но ударът му излезе в аут.

► България до 21 години - Полша до 21 години - 1:0 (0:0)

голмайстор: Антон Карачанаков 78

състави:
България: Пл.Илиев (46-Ст.Кунчев), Т.Неделев (46-П.Атанасов), Р.Колев, Ат.Дреновички (52-Ил. Миланов), Г.Терзиев, Ал.Цветков (60-Г.Костадинов), Р.Кирилов (46-Г.Пашов), Б.Балджийски (75-Ив.Василев), Стр.Попов (46-Ст.Костов), Пл.Димов (70-Карачанаков), М.Цветанов (46-Ив.Вълчанов)

П
олша: Павловски, Вейгнер, Яницки, Маларчик, Моделски, Кришовиек, Купиш, Борисюк, Ямруш, Клих, Михал (Йончик, Теодорчик, Лисовски, Кухорчик, Тимински) жълти картони: Пламен Димов (България), Моделски, Ямруш, Йончик (Полша)